fbpx
Kategórie

BARF granule pre psov

Za studena lisované BARF granule pre psy Fit-Crock podávame samotné alebo ako čiastočný BARF (ráno granule, večer mäso). Granule Fit-Crock sú zamerané na zdravie psov, preto neobsahujú ŽIADNE umelé vitamíny. Okrem 60% podielu mäsa obsahuje Fit-Crock rastlinné zložky s vlákninou pre čisté črevá, prírodné vitamíny, byliny, minerálne látky a oleje. Hodnotné BARF receptúry bez chémie a šetrné lisovanie pre zdravú výživu psov.

Ktoré granule vybrať?

  • Šteňa Jahňacie >> Viac vápnika, bielkovín, vitamínov a živín >> Viac energie pre šteňatá a mladé psy v období rastu.

  • Basic Hovädzie >> Základná TOP receptúra zdravej výživy s hovädzím mäsom pre normálne aktívne zdravé dospelé psy.

  • Classic Jahňacie >> Pre normálne aktívne zdravé dospelé psy receptúra s jahňacím mäsom >> Tiež pre alergické alebo citlivé jedince.

  • Sensitiv Jahňacie >> Nízky alergénny potenciál, vhodné aj pri citlivom trávení, nadváhe a iných problémoch (BEZ obilnín).

  • Active Jahňacie >> Viac energie pre lepšiu kondíciu, ideálne pre aktívnejšie, športové alebo lovecké psy (BEZ obilnín).

  • Special Hovädzie >> Odľahčená diéta s mrkvou a ovocím, vhodné aj pri alergii, nadváhe, tráviacich a zdravotných problémoch (BEZ pšenice).

  • Premium Kačacie >> Vhodné na spestrenie jedálničku, ale aj pri nechutenstve, alergii a zdravotných problémoch (BEZ obilnín).

  • Energy & Lac >> Doplnkové krmivo pri zvýšenej potrebe energie >> Choroba / Záťaž / Gravidita / Laktácia (BEZ obilnín).

Suché alebo namočené?

Za studena lisované granule Fit-Crock (na rozdiel od extrudovaných granúl) v žalúdku psa nebobtnajú. Preto ich môžeme bez obáv z pretočenia žalúdku podávať suché. Pre lepšie pochutenie, poprípade psom so zlými zubami granule na 20 až 40 minút namočíme (zalejeme vlažnou prevarenou vodou). Namočené granule intenzívnejšie voňajú a navyše do nich môžeme jednoduchšie primiešať mleté surové mäso či doplnky výživy. Citlivým alebo chorým psom namočené granule šetrne ohrejeme na 34 až 37 °C.

Čiastočný BARF

Granule Fit-Crock podávame samotné alebo ako čiastočný BARF (ráno granule, večer mäso). Vhodné sú aj pre tzv. BARF pauzu, kedy v rámci niekoľkých dní až týždňov kŕmime len mäso a potom len krmivo (napríklad na dovolenke). Taktiež môžeme namočený Fit-Crock zamiešať s mäsom. Prikrmovanie 30 až 50 % mäsa k Fit-Crocku zvyšuje Bio Aktivitu výživy s výsledkom lepšej kondície a pevnejšieho zdravia. Preto prikrmovanie mäsom odporúčame.

Ku granuliam pridávame Vitamíny + Probiotiká

Pre kompletné zaopatrenie a zvýšenie Bio Aktivity výživy psa podávame ku granuliam Fit-Crock dva dôležité doplnky stravy. Prvým je Fit-BARF Micro Mineral >> Prírodné vitamíny a minerálne látky. Druhým doplnkom je Fit-BARF Črevná flóra >> Dodáva dobré baktérie (probiotiká) z fermentovaných bylín pre zdravú črevnú mikroflóru s výhodou lepšieho trávenia a silnejšej imunity.

Optimálne zloženie BEZ chémie

Základom výroby zdravých krmív je znalosť prirodzenej BARF výživy psov. Preto granule Fit-Crock obsahujú kvalitné mäso a rastlinné zložky s podielom voľne rastúcich vysoko Bio Aktívnych bylín (žihľava, púpava, brezové listy, ostropestrec mariánsky). Pre široké výživové zaopatrenie psov obsahuje Fit-Crock taktiež morské ryby, semienka, klíčky, morské riasy a za studena lisované oleje >> Optimálne zloženie podľa BARFu.

Prírodné granule Fit-Crock neobsahujú žiadne syntetické látky, pridané nie sú umelé vitamíny, minerálne látky, konzervanty ani žiadne ochucovadlá (soľ, cukor, glutamány). Fit-Crock neobsahuje žiadne lacné plnivá (kože, kafilérne produkty, odpady z potravinárskeho priemyslu). Zložené sú výhradne z prírodných surovín vysokej kvality, ktoré sú v zložení korektne deklarované >> Poctivá kvalita bez chémie pre zdravie psov.

Šetrné lisovanie za studena do 42 °C

Surové mäso a rastlinné zložky pre granule Fit-Crock sa pomaly šetrne usušia, nahrubo pomelú a potom sa podľa receptúry zmiešajú a navlhčia vodou. Pre udržanie formy valčekov sa pridá škrob z topinambúr (prírodné spojivo) a zmes sa za studena (pri teplote do 42 °C) pretlačí cez trubkové koncovky lisovacieho stroja. Vylisované tyčinky sa po uschnutí lámu na menšie kúsky. Šetrná výroba zachováva Bio Aktivitu, výživové hodnoty, prirodzenú chuť a vôňu.

Výrobcom granúl je liečiteľ zvierat

Tvorcom receptúr a výrobcom za studena lisovaných granúl Fit-Crock je prírodný liečiteľ zvierat pán Clemens Dingmann, zakladateľ spoločnosti cdVet Natürliche Tiergesundheit (Prirodzené zdravie zvierat). Spoločnosť cdVet je od roku 1998 lídrom na trhu 100% prírodných krmív, doplnkov stravy a produktov pre starostlivosť o zvieratá.

Čítať viac...