fbpx
Kategórie

Zvracanie

Zvracanie u mačky je očistná reakcia imunitného systému. Telo sa zbavuje obsahu žalúdku, keď mačka zjedla niečo, čo nemala. Tiež tak vypudzuje toxíny, ktoré v zanesenom čreve produkujú plesne a zlé baktérie. Základné opatrenie pri zvracaní u mačky je hladovka a podpora žalúdku a črevnej flóry (sanácia + vyčistenie čriev). Tým zlepšíme kondíciu tráviaceho ústrojenstva s výsledkom odoznenia zvracania.

Prínosy a charakteristiky produktov

  • Ochrana žalúdku >> Sanácia žalúdočnej sliznice s bentonitom na upokojenie a zlepšenie kondície žalúdku pri a po zvracaní.

  • Čistič čriev v prášku >> Jemná forma čistenia čriev, odoberá živnú pôdu parazitom, zlepšuje trávenie, vhodná pri citlivosti, chorobe alebo v prípade, že sa v stolici vyskytne krv.

  • Aktívne črevo >> Dodáva dobré baktérie (probiotiká) z fermentovaných bylín, podporuje črevnú flóru.

  • Humino Mineral >> Vitamíny a minerály z rias, kvasníc a rašeliny, optimalizácia výživy, vhodné podávať aj po zvracaní.

  • Propolis Herbal >> Prírodné antibiotikum s bentonitom, posilňuje imunitný systém, vhodné podávať aj po zvracaní.

Ako zastaviť zvracanie u mačky?

U zdravej mačky, ktorá je v dobrej kondícii zahájime na zastavenie zvracania hladovku (1 až 2 dni), kedy podávame bylinné čaje. Na upokojenie žalúdku pri a po zvracaní podávame doplnok výživy Ochrana žalúdku (sanácia žalúdočnej sliznice) + Čistič čriev v prášku (odstránenie hnilobného nánosu). Oba doplnky podávame súčasne.

Kedy navštíviť veterinára?

Ak je mačka kŕmená zdravou výživou a je v dobrej kondícii, zvracia prvýkrát alebo málokedy, potom môžeme predpokladať, že dôvodom je prirodzená očistná reakcia imunitného systému. Telo mačky sa zbavuje toxických odpadov alebo toho, čo zjesť nemala (výkaly, nevhodné jedlo). Vtedy stačí nastaviť diétu a podávať doplnky výživy. Pokiaľ však máme podozrenie, že mačka zjedla nejaký predmet, alebo sa necíti dobre (apatia, únava), alebo pozorujeme krv vo zvratkoch, tak vyhľadáme veterinárneho lekára.

Čítať viac...