fbpx
Kategórie

Nožnice na psy

Nemecký rodinný podnik Alcoso vyrába veľmi kvalitné nožnice na strihanie psov značky MARS Solingen už od roku 1821. Dlhoročná skúsenosť v obore výroby nožníc spolu so svedomitými a skúsenými spolupracovníkmi sú kľúčom ku kvalite a spokojnosti zákazníkov. Nožnice MARS Solingen, ktoré sa vyrábajú ručne z kvalitnej nástrojovej ocele precízne strihajú a vydržia veľmi dlho ostré.

Rovné a zahnuté nožnice s mikrozúbkami

Nožnice na strihanie psov MARS Solingen majú mikrozúbky, ktoré sa do plôch nožov (po finálnom nabrúsení) v olejovom emulznom kúpeli ručne vybrusujú na špeciálnom širokom brúsnom kotúči. Tieto jemné (mikroskopické) zúbky cítime ako jemné drážky, keď po ostrí nožníc prejdeme nechtom. Pri strihaní potom psie chlpy (ktoré sú spravidla silnejšie a mastnejšie než ľudské vlasy) nemajú tendenciu kĺzať pred ostrím nožníc (zuby ich zachytia). Nožnice chlpy ľahšie prestrihnú a strihanie psej srsti je tak s mikrozúbkami efektívnejšie a jednoduchšie.

Efilačné a modelovacie nožnice

Okrem nožníc na strihanie psov MARS Solingen s ostrím na oboch ramenách, máme v ponuke aj nožnice so zubami na jednom noži (modelovacie) alebo so zubami na oboch nožoch (efilačné). Modelovacie nožnice jednostranné používame na modelovanie (tvarovanie) prechodov z dlhšej srsti na kratšiu. Napríklad prechody z hlavy na krk, z tela na nohy a podobne. Efilačné nožnice obojstranné používame na prestrihanie hustej srsti, ktorá je potom vzdušnejšia (menej hustá). Pes po prestrihaní efilačnými nožnicami nie je tak huňatý.

Hobby nožnice na psy

Na príležitostné strihanie srsti psa môžeme v ponuke nájsť aj hobby nožnice, ktoré sú bežne dostupné aj ZOO obchodoch. Jedná sa o lacnejšie, strojovo vyrábané modely nožníc. Hobby nožnice nemajú mikrozúbky, nie sú vyrobené z nerezovej ocele a otupia sa rýchlejšie než nožnice MARS. Jedná sa síce o neznačkové nožnice, ale ich kvalita strihu je uspokojivá.

Čítať viac...