fbpx
Kategórie

Hnačka

Hnačka u mačky je očistná reakcia imunitného systému. Telo sa zbavuje črevného obsahu, keď mačka zjedla niečo, čo nemala. Tiež tak vypudzuje toxíny, ktoré v zanesenom čreve produkujú plesne a zlé baktérie. Základné opatrenie pri hnačke u mačky je vyčistenie čriev, doplnenie živín a dobrých baktérií. Tým zlepšíme kondíciu čriev s výsledkom prirodzeného odoznenia hnačky.

Prínosy a charakteristiky produktov

  • Hnačka Stop >> Sanácia črevnej flóry s bentonitom na upokojenie a zlepšenie kondície čriev pri a po hnačke.

  • Čistič čriev v prášku >> Jemná forma čistenia čriev, odoberá živnú pôdu parazitom, zlepšuje trávenie, vhodná pri citlivosti, chorobe alebo v prípade, že sa v stolici vyskytne krv.

  • Aktívne črevo >> Dodáva dobré baktérie (probiotiká) z fermentovaných bylín, podporuje črevnú flóru.

  • Humino Mineral >> Vitamíny a minerály z rias, kvasníc a rašeliny, optimalizácia výživy, vhodné podávať aj po hnačke.

  • Propolis Herbal >> Prírodné antibiotikum s bentonitom, posilňuje imunitný systém, vhodné podávať aj po hnačke.

Ako zastaviť hnačku u mačky?

U zdravej mačky, ktorá je v dobrej kondícii zahájime na zastavenie hnačky hladovku (1 až 2 dni), kedy podávame bylinné čaje. Na upokojenie čriev pri a po hnačke podávame Hnačka Stop (sanácia črevnej flóry) + Aktívne črevo (dobré baktérie). Oba doplnky podávame súčasne.

Kedy navštíviť veterinára?

Ak je mačka kŕmená zdravou výživou a je v dobrej kondícii, hnačku má prvýkrát alebo málokedy, potom môžeme predpokladať, že dôvodom hnačky je prirodzená očistná reakcia imunitného systému. Telo mačky sa zbavuje toxických odpadov alebo toho, čo zjesť nemala (výkaly, nevhodné jedlo). Vtedy stačí nastaviť diétu a podávať doplnky výživy. Pokiaľ však máme podozrenie, že mačka zjedla nejaký predmet, alebo sa necíti dobre (apatia, únava), alebo pozorujeme krv v stolici, tak vyhľadáme veterinárneho lekára.

Čítať viac...