fbpx
Kategórie

Nechutenstvo

100% prírodné doplnky stravy, ktoré pomáhajú pri riešení nechutenstva u psa. Výrobcom je prírodný liečiteľ zvierat pán Clemens Dingmann, zakladateľ spoločnosti cdVet Natürliche Tiergesundheit (Prirodzené zdravie zvierat).

Príčiny a riešenie nechutenstva

Nechutenstvo u psa môže mať najrôznejšie príčiny. Čo presne za ním stojí by mal pomôcť vysvetliť veterinár, skôr než sa prejaví prípadná choroba. Nechuť k jedlu môže znamenať, že psa niečo bolí, že má zažívacie ťažkosti, boľavé zuby alebo že zjedol niečo pokazené. Niekedy môže byť dôvodom odmietania krmiva aj potravinová intolerancia, prípadne i psychické problémy.

Samozrejme , to že sa pes odmieta najesť nemusí nutne znamenať, že je chorý. Môže to byť proste len znakom toho, že nemá hlad, že jeho energetická potreba je dostatočne vykrytá. Niektoré psy nejedia viac, než musia.

Inokedy môže byť dôvodom nechutenstva jednoducho to, že psovi dané krmivo nechutí. Niektoré psy neznášajú suché krmivo, iným vadia konzervy, niekedy im nevyhovuje zloženie. Pokiaľ je pes inak zdravý a vitálny, najjednoduchšie je vyskúšať iný druh stravy. Najlepšie prirodzenú surovú stravu -  BARF.  Niekedy môže pomôcť krmivo trochu ohriať alebo kŕmiť v iných intervaloch, v inom čase než je pes zvyknutý.

Niektoré doplnky stravy môžu pomôcť chuť k jedlu naštartovať, napr. pivovarské kvasnice či koreň harpaga, ktorý je horký a podporuje produkciu tráviacich štiav.

Čítať viac...