fbpx
Kategórie

Starostlivosť o uši

100% prírodné kvapky do uší pre psy od výrobcu cdVet, ktorý rozumie prirodzenému zdraviu psov a správnej starostlivosť o ich uši. Preto cdVet kvapky do uší neobsahujú žiadnu chémiu ani lacné plnivá. Vďaka tomu sú vhodné aj pre šteňatá, citlivé či alergické psy. cdVet kapky obsahujú hodnotné, za studena lisované oleje z bylín, ako napríklad olej z nechtíka lekárskeho, klinčeka, levandule, tymiánu alebo šalvie. Bylinné oleje optimálne ošetrujú uši a čistia ich od ušného mazu, ktorý je živnou pôdou pre roztoče, plesne a zlé baktérie (ušný svrab).

Ako čistiť psovi uši?

Po nakvapkaní kvapiek do uší ich necháme chvíľu pôsobiť a pritom ucho jemne masírujeme. Ušný maz sa po chvíli uvolní. Kvôli možnému poraneniu radšej nepoužívame vatové tyčinky a uši vytrieme kúskom gázy alebo vreckovkou. Použiť môžeme tiež špeciálne vlhčené Čistiace obrúsky na uši. Zbytku rozpusteného mazu zo zvukovodu, kam nedočiahneme obrúskom sa pes zbaví sám vytrepaním uší.

Ušný svrab u psa

Nános ušného mazu sa stáva živnou pôdou pre ušný svrab. Ušnú flóru začnú osídľovať plesne, kvasinky a často tiež zlé baktérie. Tie psovi spôsobujú svrbenie, bolesť a niekedy aj stres. Častými prejavmi svrbenia uší pri ušnom svrabe je potriasanie hlavou a škrabanie uší. Ušného svrabu sa môžeme zbaviť intenzívnou aplikáciou kvapiek do uší psa 1 až 3 krát denne po dobu jedného až dvoch týždňov.

Čítať viac...