fbpx
Kategórie

Blchy u psa

100% prírodné antiparazitiká proti blchám na báze bylín a olejov. Vďaka absencii chémie nie sú cdVet antiparazitiká toxické a nespôsobujú rezistenciu. Preto sú bezpečné aj pre šteňatá, gravidné a kojace feny, alergikov alebo pre psy s oslabenou imunitou.

Ktorý produkt vybrať?

  • Vysušujúca kremelina >> O ostré kryštáliky si parazity rozrežú brucho a vyschnú. Aplikujeme na psa a na okolie, kde žije.

  • Citronelový odpudzovač hmyzu >> Krátkodobá okamžitá ochrana pred blchami na 6 hodín + odpudenie bĺch na zvierati.

  • Čajovníkový odpudzovač hmyzu >> Dlhodobá ochrana s nábehom účinnosti 3 týždne. Vmasírujeme do uší alebo na chrbát.

  • Dezinfekčný čistič okolia >> Očista od bĺch v okolí, kde pes žije (pelech, koberce, sedačky).

  • Minerálny sprej na kožu a srsť >> Ošetrujúca výživná starostlivosť na štípance, pomáha proti svrbeniu. Odpudzuje parazity + navracia lesk srsti.

  • Ošetrujúci šampón VeaVet >> Očistný kúpeľ vypudzuje parazity a chráni pred ich návratom + upokojujúca a ošetrujúca starostlivosť.

Ako sa zbaviť bĺch u psa?

Blchy, ktoré napadnú psa sa najprv do sýtosti napijú krvi a potom svojho hostiteľa opustia. Okolo 95% bĺch a ich vývojových štádií však žije v okolí psa. Preto je pri zbavovaní sa bĺch u psa nutné odblšiť aj priestor, kde pes žije (byt, auto, búda). Pri zvýšenom regionálnom výskyte bĺch alebo pri riziku kontaktu psa so zablšenými zvieratami je potrebné zamerať sa na prevenciu.

1. Odblšenie psa

Blchami napadnutému psovi poskytneme očistný kúpeľ s Ošetrujúcim šampónom VeaVet a srsť vyčešeme hrebeňom na blchy. Následne psa ošetríme antiparazitikom Citronelový odpudzovač hmyzu. Svrbivé miesta od uštipnutia blchami ošetríme prípravkom Minerálny sprej na kožu a srsť, ktorý vyživuje pokožku i srsť. Tento minerálny sprej navyše odpudzuje blchy a ostatné parazity.

2. Odblšenie okolia

Okolo 95% bĺch a ich vývojových štádií (vajíčka, larvy) žije v okolí psa (byt, auto, búda). Zbavíme sa ich intenzívnym vysávaním (optimálne 2 x denne po dobu 1 týždňa) a aplikáciou antiparazitika Dezinfekčný čistič okolia alebo pomocou Vysušujúcej kremeliny. Pri odblšovaní domova sa zameriame na textílie (koberce, pelechy) a škáry v podlahe. Deky, vankúše a návliečky vyperieme pri 60 °C.

3. Prevencia a výživa

Pri zvýšenom výskyte bĺch preventívne aplikujeme antiparazitikum Citronelový odpudzovač hmyzu. Nezdravá výživa tiež súvisí s napadnutím psa blchami, ktoré prednostne vyhľadávajú psy s oslabenou imunitou. Pokožka oslabeného psa má narušenú rovnováhu kožnej mikroflóry s následkom neprirodzeného pachu, ktorý blchy priťahuje. Preto je súčasťou prevencie zdravá BARF výživa, ktorá navyše zaisťuje lepšiu kondíciu a pevnejšie zdravie psa.

Čítať viac...