fbpx
Kategórie

Zvracanie

Zvracanie u psa je očistná reakcia imunitného systému. Telo sa zbavuje obsahu žalúdku, keď pes zjedol niečo, čo nemal. Tiež tak vypudzuje toxíny, ktoré v zanesenom čreve produkujú plesne a zlé baktérie. Základné opatrenie pri zvracaní u psa je hladovka a podpora žalúdku a črevnej flóry (sanácia + vyčistenie čriev). Tým zlepšíme kondíciu tráviaceho ústrojenstva s výsledkom odoznenia zvracania.

Prínosy a charakteristiky produktov

  • Ochrana žalúdku >> Sanácia žalúdočnej sliznice s bentonitom na upokojenie a zlepšenie kondície žalúdku pri a po zvracaní.

  • Čistič čriev >> Tekutá forma z ovocného octu (prebiotiká) odoberá živnú pôdu parazitom, zlepšuje trávenie.

  • Čistič čriev v prášku >> Jemnejšia (pomalšie pôsobiaca) forma, vhodná pri citlivosti, chorobe alebo v prípade, že sa v stolici vyskytne krv.

  • Aktívne črevo >> Dodáva dobré baktérie (probiotiká) z fermentovaných bylín, podporuje črevnú flóru.

  • Humino Mineral >> Vitamíny a minerály z rias, kvasníc a rašeliny, optimalizácia výživy, vhodné podávať aj po zvracaní.

  • Propolis Herbal >> Prírodné antibiotikum s bentonitom, posilňuje imunitný systém, vhodné podávať aj po zvracaní.

  • Čajová zmes Imunita >> Zmes vybraných bylín na podporu fyziologických funkcií imunity v tráviacom trakte.

  • Smoothie Detox >> Zelené detoxikačné byliny s kurkumou predstavujú ľahko stráviteľný koktejl plný živín.

Ako zastaviť zvracanie u psa?

U zdravého psa, ktorý je v dobrej kondícii zahájime na zastavenie zvracania hladovku (1 až 2 dni), kedy podávame vodu so soľou, bylinné čaje alebo rozmixované ovocie a zeleninu (smoothie). Na upokojenie žalúdku pri a po zvracaní podávame doplnok výživy Ochrana žalúdku (sanácia žalúdočnej sliznice) + Čistič čriev (odstránenie hnilobného nánosu). Oba doplnky podávame súčasne. Pri citlivejší a chorých psoch použijeme miesto tekutého čističa čriev jemnejšiu variantu Čistič čriev v prášku.

Kedy navštíviť veterinára?

Ak je pes kŕmený zdravou výživou a je v dobrej kondícii, zvracia prvýkrát alebo málokedy, potom môžeme predpokladať, že dôvodom je prirodzená očistná reakcia imunitného systému. Telo psa sa zbavuje toxických odpadov alebo toho, čo zjesť nemal (výkaly, nevhodné jedlo). Vtedy stačí nastaviť diétu a podávať doplnky výživy. Pokiaľ však máme podozrenie, že pes zjedol nejaký predmet, alebo sa necíti dobre (apatia, únava), alebo pozorujeme krv vo zvratkoch, tak vyhľadáme veterinárneho lekára.

Čítať viac...