fbpx
Kategórie

Roztoče u psa

100% prírodné prípravky, ktorých základom sú éterické oleje a výťažky z bylín, ktoré hubia či svojou vôňou odpudzujú roztoče (citrónový eukalyptus, citrónová tráva, čajovníkový olej). Aplikujú sa krátkodobo priamo na postihnutú oblasť alebo okolie zvieraťa. Sú vhodné aj pre mladé psy a šteňatá, pretože neobsahujú chemické látky.

Ktorý produkt vybrať?

  • Vysušujúca kremelina >> Kremičitý prášok naväzujúci vlhkosť, mechanické odstránenie parazitov, pre zviera aj okolie.

  • Prípravok proti roztočom MilbenEx >> Prírodný repelent na krátkodobú ochranu, zároveň starostlivosť o srsť.

  • Čistič uší MilbenEx >> Vonkajšia hĺbková starostlivosť a upokojenie podráždených uší, hubí roztoče a svrab.

  • Dezinfekčný čistič okolia >> Prírodný sprej, ktorý odpudzuje a hubí roztoče i parazity, dezinfikuje okolie zvieraťa.

  • Čajovníkový šampón koncentrát >> Šampón z prírodných tenzidov, vyčistí psiu srsť od trusu roztočov a parazitov.

Ako sa zbaviť roztočov u psa?

Pokiaľ pes nemá zdravotné problémy a jeho pokožka a srsť sú v dobrom stave, väčšinou nemá s roztočmi problém. Oslabená imunita alebo obtiaže s látkovou výmenou, spôsobujú väčšiu náchylnosť k napadnutiu niektorými z najznámejších roztočov (svrab, kožník, roztočník).

1. Odstránenie roztočov

Dôležité je dostatočne dlho ošetrovať nie len zviera, ale aj okolie kvôli rôznym vývojovým štádiám roztočov. V opačnom prípade by sa mohli roztoče znovu premnožiť. Účinným prostriedkom, ktorý používame na psa je Prípravok proti roztočom MilbenEx. Na mechanické odstránenie roztočov zo psa i z jeho okolia môžeme použiť Vysušujúcu kremelinu. Pre čisté okolie bez roztočov je dôležité kontaminované textílie a pelech psa vyprať pri teplote minimálne 60 °C alebo zamraziť aspoň na 12 hodín. Na nábytok aj podlahu môžeme aplikovať Dezinfekčný čistič okolia. Koberce a podlahu vysávame po dobu boja s roztočmi jeden až dvakrát denne. Sáčok z vysávača hneď po vysaní vyhodíme do kontajneru (mimo domov).

2. Prevencia a výživa

Roztoče a ostatné parazity vyhľadávajú prednostne psy s oslabenou imunitou z neprirodzenej výživy. Ich pokožka detoxikuje odpadové látky a pokrýva sa sekrétom, ktorý roztočom vonia a je ich živnou pôdou. Prevenciou proti roztočom je prechod z granúl a konzerv (mŕtva strava) na zdravú surovú BARF výživu (živá strava). Benefitom zmeny výživy je aj pevnejšie zdravie psa.

Čítať viac...