fbpx
Kategórie

Dvierka pre psov

Veľký výber kvalitných plastových a hliníkových dvierok pre psy všetkých veľkostí značky PetSafe. Dvierka sa dajú umiestniť do dverí a stien z akéhokoľvek materiálu. Predídeme tak nepríjemnému poškriabaniu dverí a získame viac slobody a pohodlia. Váš pes sa môže kedykoľvek sám vyvenčiť alebo prebehnúť a vy sa môžete venovať iným aktivitám. Premyslite si aj rozmiestnenie dvierok na terasu, záhradu, do prízemia či ďalších miestností, aby sa váš pes mohol slobodne pohybovať všade, kde mu to dovolíte.

Základné informácie o dvierkach pre psy

Tesnenie rôznych modelov dvierok

 • Hliníkové dvierka majú po stranách tesniace kefy a spodná medzera sa dá nastaviť posunom klapky.

 • Plastové dvierka majú klapku po stranách a dole utesnenú pomocným záveterným U-rámom.

 • Jednoduché dvierka presne lícujú s rámom a medzera po stranách a dole je len 0,4 milimetra.

Únik tepla, myši, hmyz

Všetky modely dvierok majú magnetickú aretáciu výkyvnej klapky. Na spodku klapky je v profile umiestnené železo a v ráme je magnet (niektoré modely to majú naopak), ktorý klapku po priechode psa pritiahne vždy do zvislej polohy (do pozície zatvorené). Táto magnetická aretácia bráni:

 • prievanu pootvoriť dvierka

 • napršaniu do predsiene

 • vstupu nezvaných hostí (hmyz, myši, žaby)

 • úniku tepla a prieniku zvukov či pachov

Poznámka: Pes každej veľkosti túto aretáciu (odpor je malý) ľahko ňufákom alebo labkou prekoná.

Zamykanie psích dvierok

Všetky dvierka z našej ponuky je možné v prípade potreby (noc, víkend, dovolenka) uzamknúť (znepriechodniť).

 • Plastové dvierka sa zablokujú zasunutím nepriehľadnej plastovej dosky s poistkou.

 • Hliníkové dvierka sa zablokujú zasunutím nepriehľadnej oceľovej dosky s poistkou.

 • Malé plastové dvierka majú zámok klapky so štyrmi polohami. Jedna z polôh je zatvorené.

Poznámka: Zámok alebo blokovaciu dosku začneme používať až keď sa náš pes naučil dvierkami prechádzať. Po prvom uzamknutí sme nablízku, aby sme nášmu psovi mohli deň zatvorených dverí vysvetliť.

Kam dvierka pre psy umiestniť?

Najjednoduchšia je montáž do vstupných dverí alebo do vnútorných dverí, pretože majú hrúbku 3 až 5 cm, k čomu je konštrukcia dvierok a stabilita ich upevnenia včetne priložených skrutiek najvhodnejšia. Dvere sa dajú tiež jednoducho vybrať z pántov a odviesť do dielne, kde naše nové psie dvierka zabudujú.

Nie na zem

Psy cez dvierka neprechádzajú, ale preliezajú - prestrčia najprv hlavu, predné nohy, trup a nakoniec zadné nohy. Preto sa spodná hrana dvierok montuje do výšky brucha/hrudníku psa a nie na zem.

Ako vybrať správnu veľkosť dvierok pre nášho psa?

Pre správnu a bezpečnú voľbu veľkosti dvierok pre psa je limitujúca šírka a výška hrudníku alebo brucha (záleží čo je objemnejšie). Zmeriame teda u svojho psa výšku hrudníku + šírku hrudníku a pre pohodlné prechádzanie pripočítame k nameraným rozmerom ešte + 7%. Získané miery potom porovnáme s rozmermi priechodného otvoru v popise vybraných dvierok.

Zhotovíme maketu dvierok

Ak sú získané miery na rozmerovej hranici s vybranými dvierkami, alebo chceme mať úplnú istotu výberu tej správnej veľkosti dvierok, urobíme si maketu. Vezmeme kus kartónu z krabice a zhotovíme si maketu podľa rozmerov priechodného otvoru vybraných dvierok. Psa potom necháme maketou prejsť alebo mu maketu prevlečieme cez telo a zistíme, či sa mu cez túto veľkosť bude pohodlne prechádzať.

Priehľadnosť klapiek

 • Hliníkové dvierka majú klapky len čiastočne priehľadné. V priestore za dvierkami (napr. v predsieni) tak získame viac svetla. Čiastočná priehľadnosť nám a nášmu štvornohému priateľovi umožní aspoň aký-taký prehľad o dianí na druhej strane.

 • Plastové dvierka majú klapky číre (úplne transparentné).

Zvuková a tepelná izolácia

Podľa modelu a veľkosti sú plastové klapky dvierok hrubé 3 až 6 milimetrov. Klapky sú utesnené proti prievanu v rámoch buď záveternými pomocnými U-rámami, tesniacimi kefami alebo majú len malú medzeru medzi klapkou a rámom.

Klapky dvierok síce majú väčšiu priepustnosť zvuku a tepla než dvere či stena, ale pretože dvierka tvoria len malé percento plochy v miestnosti, je zvýšenie zvukovej a tepelnej izolácie po namontovaní dvierok v rámci zvukotesnosti celej miestnosti malé (je prakticky zanedbateľné).

Nácvik prechádzania psa cez dvierka

 • Väčšina psov pochopí hneď prvý deň, že dvierka sú ich cesta na slobodu, s dvierkami sa rýchlo zoznámia a naučia sa nimi prechádzať.

 • Opatrnejším psom necháme dvierka prvé dni v dobe nácviku otvorené (klapku priviažeme alebo podoprieme).

 • Pri nácviku prechádzania však dbáme, aby otvorená klapka nespadla a nevyľakala psa, čo by mohlo dobu nácviku predĺžiť.

 • K prechádzaniu lákame psa pamlskom, dáme mu lákavú dobrotu za otvorené dvierka alebo skrz dvierka psa vyzveme k obľúbenej hre.

 • Ak nainštalujeme dvierka do nového domova, zoznámime nášho psa po presťahovaní najprv s priestorom vonku za dvierkami, aby sme sa uistili, že po prvom výlete trafí domov.

Čítať viac...