Hnačka u psa je očistná reakcia imunitného systému. Telo sa zbavuje črevného obsahu, keď pes zjedol niečo, čo nemal. Tiež tak vypudzuje toxíny, ktoré v zanesenom čreve produkujú plesne a zlé baktérie. Základné opatrenie pri hnačke u psa je hladovka a podpora črevnej flóry (sanácia + vyčistenie čriev). Tým zlepšíme kondíciu čriev s výsledkom prirodzeného odoznenia hnačky.
Hnačka Stop >> Sanácia črevnej flóry s bentonitom na upokojenie a zlepšenie kondície čriev pri a po hnačke.
Čistič čriev >> Tekutá forma z ovocného octu (prebiotiká) odoberá živnú pôdu parazitom, zlepšuje trávenie.
Čistič čriev v prášku >> Jemnejšia (pomalšie pôsobiaca) forma, vhodná pri citlivosti, chorobe alebo v prípade, že sa v stolici vyskytne krv.
Aktívne črevo >> Dodáva dobré baktérie (probiotiká) z fermentovaných bylín, podporuje črevnú flóru.
Humino Mineral >> Vitamíny a minerály z rias, kvasníc a rašeliny, optimalizácia výživy, vhodné podávať aj po hnačke.
Propolis Herbal >> Prírodné antibiotikum s bentonitom, posilňuje imunitný systém, vhodné podávať aj po hnačke.
Čajová zmes Črevá >> Zmes vybraných bylín na podporu fyziologických funkcií čriev, najmä črevnej flóry.
Smoothie Detox >> Zelené detoxikačné byliny s kurkumou predstavujú ľahko stráviteľný koktejl plný živín.
U zdravého psa, ktorý je v dobrej kondícii zahájime na zastavenie hnačky hladovku (1 až 2 dni), kedy podávame vodu so soľou, bylinné čaje alebo rozmixované ovocie a zeleninu (smoothie). Na upokojenie čriev pri a po hnačke podávame Hnačka Stop (sanácia črevnej flóry) + Čistič čriev (odstránenie hnilobného nánosu). Oba doplnky podávame súčasne. Pri citlivejší a chorých psoch použijeme miesto tekutého čističa čriev jemnejšiu variantu Čistič čriev v prášku.
Ak je pes kŕmený zdravou výživou a je v dobrej kondícii, hnačku má prvýkrát alebo málokedy, potom môžeme predpokladať, že dôvodom hnačky je prirodzená očistná reakcia imunitného systému. Telo psa sa zbavuje toxických odpadov alebo toho, čo zjesť nemal (výkaly, nevhodné jedlo). Vtedy stačí nastaviť diétu a podávať doplnky výživy. Pokiaľ však máme podozrenie, že pes zjedol nejaký predmet, alebo sa necíti dobre (apatia, únava), alebo pozorujeme krv v stolici, tak vyhľadáme veterinárneho lekára.
Čítať viac...