fbpx

Ako vznikol Barfer.sk

Ako inak, na začiatku boli psy. Dvaja bullteriéri Angelina a Baxter. Nevyhovovali im žiadne na trhu dostupné priemyselne vyrábané krmivá, preto sa ich majitelia rozhodli, že pre nich nájde lepšiu a zdravšiu alternatívu. Angelina bola totiž alergická na konzervanty obsiahnuté v granuliach či konzervách a Baxter mal dlhodobý problém s nasvalením. A tak začali hľadať

Vedeli ste, že pred rokom 2012 sme tu nemali takmer žiadne barf možnosti? Bez srandy: informačne sme boli odkázaní na zahraničie a neúplné, zle preložené texty, samotné mäso si ľudia kupovali väčšinou za nehorázne ceny u mäsiara.

Tento nedostatok položil základy pre Barfer.sk. To, čo začalo ako projekt vzdelávajúci slovenských psíčkarov, neskôr prerástlo do malého lokálneho barf e-shopu pre Bratislavu a okolie, až sa z neho postupne stal najväčší Slovenský BARF obchod a vzdelávacia platforma s blogom o prirodzenom kŕmení na Slovensku.

Aby sme však išli po poriadku. Začiatky neboli jednoduché. Už pred rokom 2012, kedy sme založili našu Facebook stránku, sme sa snažili radiť ľuďom, ako správne barfovať. Čo robiť, čo nerobiť. Odkiaľ kupovať všetky suroviny. Najmä to kupovanie bolo problém. Nakupovať od mäsiara by nemalo zmysel ani pre nás, ani pre zákazníkov. Za 9 rokov sme preto spolupracovali s rôznymi lokálnymi dodávateľmi a výrobcami, aby sme Vám vedeli ponúknuť kompletnú ponuku BARF produktov za prijateľné ceny.

Dopyt v Bratislave prerástol hranice okresu, začali sa ozývať ľudia z Nitry, Trenčína a my sme si uvedomili, že Barf Bratislava už nie je iba Barf Bratislava. Vitaj Barfer!

Zdolávame prekážky

Znie to jednoducho, no po ceste nás stretlo toľko prekážok, že sme mali neraz na mále. Logistika barf surovín je náročná - od skladovania, cez vyskladňovanie až po doručenie mäska k zákazníkovi. Klasická kuriérska spoločnosť ich nemôže doručiť v rozumnej kvalite či za prijateľné ceny. Používať kuriérske spoločnosti bez špecializácie na prepravu surovín je riziko – nielen kvôli tomu, že samotný výrobok sa môže pokaziť, ale aj preto, že nemáme absolútnu kontrolu nad tým, ako bude kuriér pristupovať k nášmu zákazníkovi. A keďže začal celý Barfer proklientskou myšlienkou „vzdelávaj a pomáhaj“, postupne sme skladali tím ľudí, ktorí majú k BARFu rovnaký vzťah ako my. Neuveriteľných 9 rokov sa zlepšujeme aj vďaka spätnej väzbe od Barferov z celého Slovenska.

Ekológia je pre nás takisto dôležitá téma, a práve preprava mäska kuriérskymi službami sa ukázala ako veľmi neekologická. Množstvo odpadu ktoré vznikalo pri balení objednávok nepripadalo do úvahy a museli sme prísť s efektívnym riešením.

Od začiatku roku 2020 sa nám podarilo vybudovať vlastný distribučný tím, ktorý Vám ochotne doručuje naše produkty. So spokojnými zákazníkmi sa rozpráva ľahšie. Skôr nám povedia, čo ich trápi, čo by potrebovali, ako by sme im mohli pomôcť. A ak sa chceme zlepšovať, je pre nás táto spätná väzba neoceniteľná. Aj vďaka vzťahom, ktoré si s vami, Barfermi budujeme, dokážeme prečkať náročné obdobia, napríklad aktuálnu COVID-19 krízu a s tým spojené ťažkosti napríklad konkrétne pri doručovaní produktov.

Zlepšujeme sa spoločne

Keď sme začali, konkurencia bola minimálna a predávala tovar, no žiadne informácie. My sme nechceli iba predávať, chceli sme najmä vzdelávať. Vedeli sme, že tak ako pomohlo barfovanie našim psom, môže pomôcť aj mnohým ďalším. Ak však psíčkar nevie o tejto zdravej a prirodzenej alternatíve, ako by ju mohol pri kŕmení využívať? V tomto smere vidíme ohromný rozvoj slovenského aj českého trhu a bez hanby povieme, že sme sa oň zaslúžili aj my – spoločne s vami. Intenzívne vzdelávanie sa odrazilo na tom, ako dnes mnoho ľudí pristupuje k výberu krmiva.

Vieme, že barf nie je vhodný pre každého. Je vhodný takmer pre všetkých chlpáčov, problémy v tomto smere skôr videli majitelia. Občas sú to zdravotné prekážky psov, no veľmi veľa psíčkarov váha nad barfom najmä pre zdĺhavú prípravu, ktorá je v začiatkoch strašiakom mnohých Barferov. A práve z tohto problému vzišla idea, ktorú sme nosili v hlavách už niekoľko rokov. Kompletné Barfer menu, ktoré si nevyžaduje žiadnu prípravu.

Prečo nám to trvalo tak dlho? Hľadali sme najvyššiu kvalitu surovín, z ktorých Barfer menu vyskladáme. No to je len jedna časť tejto barfer skladačky. Aj to najchutnejšie a najkvalitnejšie Barfer menu stratí svoju hodnotu, ak nie je doručené včas a s ohľadom na trvanlivosť surovín. Preto sme museli vyriešiť spolu s receptúrou aj distribúciu. Všetko však dobre dopadlo a dnes si tak môže každý zaneprázdnený Barfer pohodlne objednať pripravené kŕmne dávky pre svojho štvornohého spoločníka už od jedného balenia s dopravou až k dverám.

Buďte súčasťou našej komunity

Dlho sme museli držať minimálnu hodnotu objednávky na istej sume, aby sme mohli vôbec expedovať a zákazníci mali dopravu zadarmo. V roku 2020, paradoxne počas krízy, sa nám podarilo spustiť predaj od 1 kg, teda niečo, čo bolo pre našich Barferov celých 8 rokov nedostupné. Táto novinka je veľmi vítaná najmä u psíčkarov s menšími plemenami.

Je to však len malá zmena a my toho môžeme spraviť spoločne omnoho viac. Sme komunita a komunita si pomáha. Snažíme sa doručovať všetky produkty po celom Slovensku čo najrýchlejšie. Pochopiteľné však je, že ak chceme expedovať zásielku zo Západného Slovenska, kde sídlime, až k zákazníkovi na východe, musíme objednávky expedovať v čo najväčšom počte na jeden rozvoz. Bolo by veľmi neekologické a pre zákazníka aj neekonomické, ak by sme expedovali objednávky samostatne. Čím viac psíčkarov o nás bude vedieť, tým viac expedovaných zásielok budeme mať. To sa odrazí aj na rýchlosti a cene dopravy..

Ako môžete pomôcť vy? Vzdelávajte psíčkarov vo vašom okolí. Pokojne im ukážte náš blog, ktorý nájdete na www.barfer.sk . Búrajme spoločne mýty, s ktorými sa denne stretávame. Či už ide o mýtus o psoch agresívnych po barfe - čo samozrejme nie je pravda a napríklad aj poľovne vedený pes môže barfovať a nebude načínať zver. Vraj sú kosti pre psa nebezpečné? Ak sú to varené kosti, tak súhlasíme. Psík ktorý je však barfom kŕmený dlhodobo nemá problém so spracovaním kostí všetkých druhov, samozrejme primerane k veľkosti psíka a k stavu jeho chrupu a zažívania. O tomto takzvanom ihlovom reflexe tiež nájdete na Barfer.sk článok. Toto sú len dva príklady mýtov, ktoré búrame. Vzdelávajte sa s nami, odporúčajte naše články, ukazujte ľuďom, že zdravá a poctivá alternatíva existuje.

Spokojný zákazník, spokojný psík

Kvalitu chceme dodávať aj do ďalších krajín. Máme skvelé suroviny, potrebujeme však mať aj kvalitnú distribučnú sieť. Na Slovensku sme si ju už vybudovali, a vy to môžete pocítiť na kratšej dodacej lehote, nižších cenách za dopravu a širšom portfóliu. Teraz pracujeme na expanzii do zahraničia. To je však len podnikateľský cieľ. Na čom nám skutočne záleží, sú zvieratá, pre ktoré to robíme teraz.

Mrzia nás osudy opustených psíkov a iných zvierat. Preto sa snažíme aj vďaka vám pomáhať útulkom, adopčným programom a občianskym združeniam, ktoré majú rovnakú víziu, ako my. Kúpou produktov na Barfer.sk túto víziu podporujete aj vy, za čo sme vám vďační.