fbpx
Kategórie

Hovädzie mäso pre psov

Patrí k najhodnotnejším druhom mäsa. Obsahuje až 23% bielkovín, ideálny pomer esenciálnych aminokyselín, vitamínov skupiny B, zinku, železa a minimálny podiel cholesterolu. Je vhodné podávať ho aj veľmi malým šteňatám. Hovädzie mäso je nenahraditeľné aj pre psy v záťaži, ktorým dodá potrebné živiny a energiu.

Hovädzie vnútornosti

Majú vysoký obsah minerálnych látok (železo, vápnik a fosfor), vitamínov (A, B, D) a plnohodnotných bielkovín – v priemere 17 %. V jedálničku psa sú rovnako dôležité ako ostatné zložky. Hovädzie vnútornosti sú tučnejšie ako čistá hovädzia svalovina, mali by sa preto podávať v menších množstvách a v kombinácii s kosťami.

Z hovädzích vnútorností môžeme podávať srdce, ktoré obsahuje väčšie množstvo minerálnych látok (fosfor, vápnik). Pľúca, ktoré sú veľmi diétne a vhodné aj pre šteňatá od 6 týždňov. Slezinu, ktorá obsahuje množstvo krvi a železa. Ľadviny, ktoré tiež obsahujú množstvo krvi a vitamíny A, B a D. Vemeno, ktoré obsahuje zvyšky mlieka a je vhodné najmä pre gravidné a kojace feny ako zdroj vápnika, fosforu a draslíka. Držky (neprané), ktoré majú priaznivý pomer vápniku a fosforu a obsahujú aj natrávenú rastlinnú potravu, ktorá je pre psa veľmi hodnotná a dobre stráviteľná. Vhodné je podávať aj hovädzí jazyk, pečeň a býčie žľazy.

Hovädzie kosti

Mali by tvoriť cca 20 - 30% kŕmnej dávky psa. Kosti sú nenahraditeľnou súčasťou jedálnička psa. Obsahujú množstvo minerálnych látok, z ktorých najdôležitejší je vápnik. Kosti podávame psom vždy surové, nikdy nie varené alebo pečené. Najvhodnejšie sú mäsité kosti, tj. kosti obalené mäsom. Veľké hovädzie kosti aj s kĺbami sú skvelé na obhrýzanie, čím sa pes zabaví a zároveň si očistí chrup. Chrupavky sú zas skvelým zdrojom kolagénu a sú dôležité pre správny vývoj a fungovanie pohybového aparátu psa.

Čítať viac...
Momentálne nedostupné
Srdce 1kg
Sklad: Mrazené mäso