fbpx
Kategórie

Nechutenstvo

100% prírodné doplnky stravy, ktoré pomáhajú pri riešení nechutenstva u mačky. Výrobcom je prírodný liečiteľ zvierat pán Clemens Dingmann, zakladateľ spoločnosti cdVet Natürliche Tiergesundheit (Prirodzené zdravie zvierat).

Príčiny a riešenie nechutenstva

Nechutenstvo u mačky môže mať najrôznejšie príčiny. Čo presne za ním stojí by mal pomôcť vysvetliť veterinár, skôr než sa prejaví prípadná choroba. Nechuť k jedlu môže znamenať, že mačku niečo bolí, že má zažívacie ťažkosti, boľavé zuby alebo že zjedla niečo pokazené. Niekedy môže byť dôvodom odmietania krmiva aj potravinová intolerancia, prípadne i psychické problémy.

Samozrejme , to že sa mačka odmieta najesť nemusí nutne znamenať, že je chorá. Môže to byť proste len znakom toho, že nemá hlad, že jej energetická potreba je dostatočne vykrytá. Niektoré mačky nejedia viac, než musia.

Inokedy môže byť dôvodom nechutenstva jednoducho to, že mačke dané krmivo nechutí. Niektoré mačky neznášajú suché krmivo, iným vadia konzervy, niekedy im nevyhovuje zloženie. Pokiaľ je mačka inak zdravá a vitálna, najjednoduchšie je vyskúšať iný druh stravy. Najlepšie prirodzenú surovú stravu -  BARF.  Niekedy môže pomôcť krmivo trochu ohriať alebo kŕmiť v iných intervaloch, v inom čase než je mačka zvyknutá.

Niektoré doplnky stravy môžu pomôcť chuť k jedlu naštartovať, napr. kŕmne oleje.

Čítať viac...