fbpx
Kategórie

Starostlivosť o zuby

100% prírodné zubné pasty pre psy od výrobcu cdVet, ktorý rozumie prirodzenému zdraviu psov a správnej starostlivosť o ich zuby. Preto sú cdVet zubné pasty z čisto prírodných zložiek, ktoré majú dobré čistiace a ošetrujúce účinky. Medzi hlavné zložky cdVet zubných pást patria funkčné bylinné oleje v BIO kvalite, ktoré rozpúšťajú zubný povlak a abrazívny prášok z vaječných škrupín, ktorý povlak pomáha odstrániť. V ponuke nájdeme aj doplnok stravy Osviežovač dychu a pachu, na zbavenie sa zápachu z papule psa.

Prínosy a charakteristiky produktov

  • Gélová zubná pasta >> Ošetrujúce a bylinné oleje, zeolit a škrupiny (abrazivo) na povlak a zubný kameň.

  • Olej na zuby a ďasná >> Ošetrujúce bylinné a éterické oleje na povlak a zubný kameň, ústna hygiena s účinkom proti zápalu.

  • Krémová zubná pasta >> Bentonit, ošetrujúce a bylinné oleje, škrupiny (abrazivo) na povlak a zubný kameň.

  • Osviežovač dychu a pachu >> Doplnok stravy (petržlen, byliny) znižuje tvorbu povlaku a osviežuje dych.

  • Čistiace obrúsky na zuby >> Vlhčené hygienické obrúsky s mätou na čistenie zubov, nasadzujú sa na prst.

Ako odstrániť zubný kameň?

Odstránenie zubného povlaku a slabšej vrstvy zubného kameňa docielime pomocou Gélovej zubnej pasty DentaVet. Táto špeciálna pasta z hodnotných bylinných olejov obsahuje aj abrazívny prášok z vaječných škrupín. Prax ukázala, že Gélová zubná pasta šetrne odstraňuje povlak a zubný kameň bez poškodenia zubnej skloviny pri každodennej aplikácii počas 1 až 3 mesiacov.

Kedy navštíviť veterinára?

K rýchlejšiemu odstráneniu silnejšej vrstvy zubného kameňa môžeme použiť dentálnu škrabku na zuby, s ktorou odstránime väčšiu časť kameňa a zvyšok potom dočistíme pomocou Gélovej zubnej pasty. U silnej vrstvy zubného kameňa, kedy po odstránení kameňa hrozí vypadnutie zubu, sa poradíme s veterinárom. Veterinári ponúkajú aj odstránenie zubného kameňa ultrazvukom. Zákrok je však spojený s narkózou, ktorá zaťažuje organizmus psa.

Čítať viac...