fbpx
Kategórie

Mäso z vysokej zveri pre psov

Mäso z vysokej zveri

Mäso z vysokej zveri pochádza z voľne žijúcich zvierat, ako napríklad srna, jeleň či daniel. Pre psy je veľmi výživné. Obsahuje približne 20% bielkovín a len 3% tuku. Vďaka tomu je veľmi dobre stráviteľné a je vhodné ako súčasť diétnych jedálničkov. Kŕmiť ním môžeme aj šteňatá už od štvrtého týždňa života.

Zverina je tiež bohatá na vitamíny skupiny B a má zvýšený obsah minerálnych látok, najmä sodík, draslík, železo a fosfor. Mäso z domácich zvierat neobsahuje tieto látky v tak výraznom množstve.

Pri skrmovaní zveriny však musíme byť opatrní. Voľne žijúce zvieratá môžu byť napadnuté parazitmi a preto by sme mali kupovať mäso len z overeného zdroja. Pokiaľ nevieme odkiaľ mäso pochádza a či prešlo veterinárnou kontrolou, radšej ho prevaríme.

Kosti a vnútornosti z vysokej zveri

Z vysokej zveri okrem mäsa môžeme psom podávať aj vnútornosti, napr. srdce, jazyk či pečeň. Kosti zo zveriny sú dobré ako zábavka na okusovanie. Výborným zdrojom vápnika, fosforu a ďalších minerálnych látok sú aj jelenie parohy, ktoré sú podobne ako veľké kosti, vhodné na okusovanie.

Zverina, ktorú môžeš dostať v našom e-shope prešla veterinárnou kontrolou a preto je bezpečné ju podávať aj v surovom stave.

Čítať viac...