100% prírodné doplnky stravy, ktoré pomáhajú pri riešení plynatosti u mačky. Výrobcom je prírodný liečiteľ zvierat pán Clemens Dingmann, zakladateľ spoločnosti cdVet Natürliche Tiergesundheit (Prirodzené zdravie zvierat).

Plynatosť je jav, ktorý je nepríjemný hlavne pre majiteľov mačiek, ale môže spôsobiť nebezpečné problémy i samotnému zvieraťu. Plynatosť je zapríčinená hltaním potravy, pri ktorom sa mačka nahltá aj väčšieho množstva vzduchu, alebo kvasením potravy v žalúdku.

Je normálne, keď mačka prdí, je to súčasť tráviaceho procesu. Pokiaľ je však prdenie príliš časté, zapáchajúce a sprevádzané nepeknými zvukmi, zrejme niečo nebude v poriadku a malo by sa to riešiť. Prvým krokom je navštíviť veterinára a vylúčiť ochorenie tráviacej sústavy.

Plynatosť môže byť sprevádzaná aj bolestivým nafúknutím žalúdku, mačka je nepokojná, sliní a snaží sa naprázdno zvracať. Môže nastať aj situácia, kedy sa naplnený žalúdok pretočí a dôjde k torzii žalúdku, ktorá veľmi často končí úmrtím mačky.

Aby sme týmto prípadom predišli, je dobré riadiť sa niekoľkými jednoduchými radami:

  • Kŕmiť kvalitnou stravou.
  • Počas dňa kŕmiť radšej v niekoľkých menších dávkach.
  • Snažiť sa zabrániť hltaniu potravy.
  • Po jedle mačke dopriať kľud.
  • Používať stojanové misky umiestnené vo výške hrudníku mačky.

Zvláštnu pozornosť treba venovať mačkám, ktoré prechádzajú na nový druh kŕmenia. Rôzne krmivá sa trávia rôznymi spôsobmi, preto keď sa v tráviacom trakte stretnú napr. klasické extrudáty a surové mäso, môže dochádzať k poruchám trávenia, nežiadúcemu kvaseniu a nafúknutiu.

Go to Top