Niektor├ę psy s├║ n├íchylnej┼íie na choroby ─Źi alergie. Preto je vhodn├ę ich imunitu pravidelne posil┼łova┼ą. Jedn├í sa najm├Ą o┬áchronicky chor├ę psy a┬ástar├ę psy. Tak├║to posil┼łuj├║cu k├║ru je vhodn├ę urobi┼ą aspo┼ł 2x do roka.

Ak├ę doplnky pou┼żi┼ą na posilnenie imunity?

Pestr├í strava je ur─Źite z├íklad. Ako doplnky ku strave potom m├┤┼że┼í pod├íva┼ą r├┤zne pr├şrodn├ę prostriedky na posilnenie imunity, ako napr├şklad morsk├ę riasy (hned├ę, ─Źerven├ę) a┬ásladkovodn├ę riasy (chlorella, spirulina). V├Żborn├ę s├║ aj konopn├ę v├Żrobky a┬átaktie┼ż echinacea.

Morsk├ę riasy

Hned├ę a┬á─Źerven├ę morsk├ę riasy s├║ bohat├ę na vitam├şny a┬áminer├íly. Maj├║ antioxida─Źn├ę ├║─Źinky a podporuj├║ imunitn├Ż syst├ęm.

Sladkovodn├ę riasy

Chlorella a┬áspirulina obsahuj├║ mno┼żstvo vitam├şnov, miner├ílov a┬átie┼ż kyselinu listov├║. Spirulina podporuje aj tvorbu ─Źerven├Żch krviniek. Obe s├║ vhodn├ę na podporu imunity.

Viac o┬ámorsk├Żch a┬ásladkovodn├Żch riasach sa do─Ź├şta┼í tu >>>┬áAk├ę v├Ż┼żivov├ę doplnky pod├íva┼ą psom

Konopn├ę doplnky

Z┬ákonopn├Żch v├Żrobkov m├┤┼że┼í svojmu psovi pod├íva┼ą napr├şklad konopn├Ż olej. Ten je bohat├Żm zdrojom esenci├ílnych nenas├Żten├Żch mastn├Żch kysel├şn, ktor├ę maj├║ antioxida─Źn├Ż ├║─Źinok a napom├íhaj├║ zmierni┼ą u┼ż┬áprebiehaj├║ce┬áochorenie.┬áM├í preuk├ízate─żne regenera─Źn├ę, protiz├ípalov├ę a antibakteri├ílne ├║─Źinky a v├Żrazne podporuje imunitu organizmu.

Echinacea

T├║to rastlinu p├┤vodne pou┼ż├şvali indi├íni na lie─Źenie z├ípalov ─Źi proti bolesti. Dnes sa be┼żne pou┼ż├şva pr├íve na posilnenie imunity, ale taktie┼ż je skvel├Żm ni─Źite─żom bakt├ęri├ş a┬áv├şrusov. Obsahuje toti┼ż echinakosid, ktor├Ż je pr├şrodn├Żm antibiotikom. Z┬áechinacei sa pou┼ż├şva, kore┼ł, kvet, stonka aj listy. Zohna┼ą sa d├í napr├şklad v┬ápodobe ─Źajov, tabliet ─Źi┬áolejov.

Kombinácia doplnkov s liekmi

V┼íetky vymenovan├ę doplnky je mo┼żn├ę kombinova┼ą s┬áantibiotikami, tak┼że ich m├┤┼że┼í pou┼ż├şva┼ą ako podporn├║ lie─Źby pri r├┤znych ochoreniach. Doplnky v┼íak treba pod├íva┼ą dlh┼íiu dobu, cca 6 t├Ż┼żd┼łov. Tak├ęto k├║ry m├┤┼że┼í robi┼ą aj prevent├şvne, ako je vy┼í┼íie spomenut├ę, aspo┼ł 2x ro─Źne.