Ak začínaš kŕmiť svojho psa surovou stravou, je dobré si o tom niečo naštudovať. Informácie môžeš čerpať z rôznych zdrojov, no jedným z najlepších spôsobov, ako sa o barfovaní niečo naučiť, je prečítať si vhodnú literatúru. Niektoré knihy o psoch sa touto tematikou zaoberajú aspoň okrajovo. No sú aj také, ktoré sú zamerané len čisto na kŕmenie prirodzenou stravou. Čítaj ďalej a dozvieš sa, ktoré BARF knihy sú medzi psíčkarmi najpopulárnejšie a čo všetko sa v nich môžeš dozvedieť.

BARF - Krmení psa přirozenou stravou

Asi najznámejšia BARF kniha je práve BARF - Krmení psa přirozenou stravou od Kateřiny Novosádovej. Jednoduchým spôsobom v nej vysvetľuje čo je to BARF, ako začať s kŕmením surovou stravou, ako vypočítať kŕmnu dávku, prečo je surová strava pre psy najprirodzenejšia a najvhodnejšia. Na niekoľkých stránkach sa tiež venuje výživovým hodnotám a obsahom vitamínov a minerálov v jednotlivých druhoch mäsa, ovocí, zelenine i doplnkoch stravy. V knihe tiež nájdeš vzorové jedálničky, ktoré slúžia na inšpiráciu pre začiatočníkov.

BARF - kuchařka

Ďalšou knihou od Kateřiny Novosádovej je BARF - Kuchařka, ktorá obsahuje kopec jednoduchých a chutných receptov na torty, maškrty a iné dobroty pre psy. Takže ak chceš svojmu chlpáčovi spraviť radosť nejakou doma pripravenou pochúťkou, v tejto knihe určite nájdeš inšpiráciu.

BARF - otázky a odpovědi

Opäť knižka od Kateřiny Novosádovej, v ktorej autorka odpovedá na najčastejšie kladené otázky ohľadom kŕmenia surovou stravou. Kniha BARF - otázky a odpovědi rieši konkrétne problémy a je skvelou pomôckou nie len pre začiatočníkov v barfovaní, ale aj pre skúsenejších barferov.

Barfování pro psy

V knihe Barfování pro psy od Marianne Kohtz-Walkemeyer sa dozvieš základné informácie o kŕmení surovou stravou, aké potraviny môžeš dať svojmu psovi do misky a tiež v nej nájdeš aj vzorové jedálničky. Táto knižka pomôže najmä začiatočníkom lepšie sa zorientovať v BARF tematike a správne kŕmiť svojho psa prirodzenou stravou.

Barf - Syrová strava pro psy

Knižka Barf - Syrová strava pro psy od Julie Fritz patrí medzi obľúbené knihy o barfovaní. Autorka v nej rozoberá princípy kŕmenia psov surovou stravou a radí, ako správne zostaviť kŕmnu dávku. Táto knižka obsahuje všetko, čo by mal človek vedieť, než svojho psa začne kŕmiť barfom.

Natural Dog Food - Syrové krmivo pro psy

Autorkou knihy Natural Dog Food - Syrové krmivo pro psy je Susanne Reinerth. V knihe pokryla všetky dôležité témy súvisiace s barfovaním. Vysvetľuje v nej, prečo je surová strava pre psy prirodzená, ako zostaviť jedálniček, ako jedálniček prispôsobiť psom, ktoré majú zdravotné problémy a mnoho ďalších užitočných informácií. Ak si toho chceš o barfe naštudovať čo najviac, túto knižku určite nevynechaj.

Krmení psů a Syrové maso

Tieto dve knihy Krmení psůSyrové maso napísala Maťka Tóthová. Píše v nich o kŕmení barfom psy v rôznych vekových kategóriách, o vhodných a nevhodných potravinách, ale aj rady, ako kŕmiť choré psy a psy v rekonvalescencii.

Kuchařka pro psy na každý den

Ak hľadáš nejaké BARF recepty na inšpiráciu, určite ich nájdeš v knihe Kuchařka pro psy na každý den od Zdenky Proškovej. Knižka však neobsahuje len recepty, ale aj rady ohľadom barfovania a tiež tabuľky s nutričnými hodnotami jednotlivých potravín, ktoré sú pre psy vhodné.

Dúfame, že ťa niektorá z týchto knižiek osloví a nájdeš v nej všetky potrebné informácie o kŕmení prirodzenou stravou.