Pri BARFovaní sa odporúča podávať psom väčšie kusy mäsa a mäsité kosti. Je to pre nich predsa len prirodzenejšie, ich trávenie je na to prispôsobené a okusovaním kostí si zároveň aj čistia zuby. Nie vždy je však možnosť podávať psovi stravu takýmto spôsobom. A práve preto existujú rôzne mleté zmesi mäsa, kostí a dokonca i vnútorností, aby si na surovej strave mohol pochutnať každý pes, bez ohľadu na vek či zdravotný stav.

Výhody mletého mäsa pre psov

Mleté mäso pre psov si môžeš kúpiť najemno pomleté ale i hrubomleté. Okrem čistej mletej svaloviny vieš zohnať aj mleté mäso s kosťami a chrupavkami alebo mletú zmes s vnútornosťami.

Takéto zmesi sa perfektne hodia pre psy, ktoré odmietajú jesť kosti alebo vnútornosti. Do mletého mäska vieš celkom pekne zamaskovať aj strúhanú zeleninu či ovocie, v prípade, že je tvoj chlpáč prieberčivý a samostatne by prílohu nezjedol.

Pre aké psy je mleté mäso vhodné?

V podstate môžeš mleté mäsko ponúknuť takmer každému psovi. Ale sú určité skupiny psov, ktoré mletinu ocenia viac a to z viacerých dôvodov. Pozrime sa teda na to, pre ktoré psy je mleté mäso najvhodnejšie.

  1. Šteniatka

Pre malé šteniatka, ktoré chovateľ plánuje od začiatku kŕmiť BARFom je najemno pomleté mäsko priam ideálne. Napríklad také mleté hovädzie môžeš podáva šteniatkam už od 3. týždňa života.

  1. Staré psy

Psí starčekovia zvyknú mať problémy so zubami, ale aj iné zdravotné ťažkosti spojené so starobou. Najmä hryzenie kostí môže byť pre nich náročné a preto je vhodné im podávať mleté mäso aj s mletými kosťami, ktoré im zabezpečí prísun potrebných vitamínov aj minerálov. O tom ako kŕmiť psov seniorov sa môžeš dočítať v našom článku.

  1. Choré psy

Aj niektoré mladé psy môžu mať zdravotné problémy, ktoré im bránia v tom, aby mohli jesť väčšie kusy mäsa či kosti bez problémov. Pre nich je mleté mäso rovnako vhodné.

  1. Psy počas rekonvalescencie

Najemno pomleté mäso je vhodné podávať aj psom počas rekonvalescencie po operácii. Mleté mäsko psovi dodá dostatok energie a pritom nezaťažuje jeho tráviacu sústavu, ktorá je oslabená narkotikami.

  1. Psy, ktoré začínajú s BARFom

Pri prechode na surovú stravu sa odporúča začínať malými kúskami mäska, ktoré treba postupne zväčšovať. Začať však môžeš aj mletým mäsom a neskôr pridať aj mleté kosti. Je to dobrý spôsob, ktorým si pes na kosti v strave zvykne.